Poszukiwania nowej "dziesiątki" w Pogoni wciąż trwają [OCENY]

Szczecinianie w ostatnim tegorocznym meczu przegrali na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:1. Oceniamy Portowców w szkolnej skali 1-6.
Po odejściu Takafumiego Akahoshiego szczecińscy szkoleniowcy cały czas szukają jego zastępcy na pozycji ofensywnego pomocnika. Za napastnikiem ustawiany był w tym sezonie najczęściej Takuya Murayama, ale ostatnio trener Jan Kocian próbuje innego rozwiązania. W meczu z Piastem po raz drugi z rzędu tę rolę pełnił Adam Frączczak. Spisał się przeciętnie.

Nie można odmówić mu ambicji i aktywnej gry. Starał się, pokazywał kolegom, schodził na skrzydła. Oddał kilka strzałów z dystansu, ale nie zagroziły one bramce Jakuba Szmatuły. Najbliżej szczęścia był w pierwszej połowie, gdy uderzał z pola karnego po akcji Murayamy. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że nie czuł się w środku pola najlepiej. Jak podkreślali komentatorzy Canal+, często zbyt długo przetrzymywał piłkę, zwalniał akcję.

Najlepszą partię w szczecińskiej drużynie rozegrali defensywni pomocnicy. Zwłaszcza w pierwszej połowie wyróżniał się Maksymilian Rogalski, który mógł zaliczyć asystę lub nawet wpisać się na listę strzelców. Wiele spokoju przy rozegraniu akcji dał powrót po kontuzji Rafała Murawskiego. Dynamiczną akcją błysnął przed przerwą Murayama, ale później zupełnie zgasł.

Kto zawiódł? Na pewno straconą bramką należy obciążyć konto Sebastiana Rudola. Prawy obrońca grał całkiem nieźle, ale błąd z 62. minuty, gdy fatalnie wybijał piłkę, musi zaważyć na jego ocenie. Do najbardziej udanych swojego występu nie zapiszą też inni przedstawiciele szczecińskiej młodzieży. Hubert Matynia dawał się na lewej obronie ogrywać, Dominik Kun grał bardzo chaotycznie, a Łukasz Zwoliński tracił mnóstwo piłek.