Pogoń zamyka listę sparingpartnerów na obozie w Turcji

Universitatea Krajowa będzie rywalem Portowców 31 stycznia podczas zgrupowania w Antalyi.
Klub planem przygotowań pochwalił się kilka tygodni temu. Zaskoczeń nie było, bo zmieniają się szkoleniowcy, a drużyna ćwiczy podobnym tokiem. Na początek zajęć obóz w Pogorzelicy (12-24 stycznia), później wyjazd do Turcji (26 stycznia - 6 lutego). Pierwszy obóz poświęcony będzie na budowanie siły, drugi na zajęcia taktyczno-techniczne. Oba będą urozmaicone sparingami.

W Pogorzelicy (Pobierowie) Pogoń zagra z lokalnymi przeciwnikami: Gwardią Koszalin (14 stycznia), Błękitnymi Stargard (17), Kotwicą Kołobrzeg (21) i Flotą Świnoujście (24). - Trener Kocian nie chciał mocniejszych przeciwników na ten etap przygotowań. Rywale z I, II i III ligi w zupełności wystarczą - mówi Ryszard Mizak, kierownik Pogoni.

Dodajmy, że nim Portowcy pojadą do Pogorzelicy, to od 7 do 10 stycznia będą przechodzić badania w Szczecinie. Podobne mieli przed rozpoczęciem sezonu. Zajęcia z piłką przewidziano dopiero na 10 stycznia i to najprawdopodobniej w hali.

W Turcji Pogoń rozegra cztery gry kontrolne. Austriacki Wolfsberger AC sprawdzi formę szczecinian 30 stycznia, a FK Jagodina (Serbia) 5 lutego. Poznaliśmy już trzeciego rywala.

- Mam już potwierdzenie i 31 styczna zagramy z Universitatea Krajową - mówi Mizak. - Czekam na faks jeszcze od jednego przeciwnika, z którym zagramy 28 stycznia. Pewne ustalenia już zapadły, ale jeszcze brakuje potwierdzenia na piśmie.

Rumuński zespół zajmuje obecnie 6. pozycję w tamtejszej ekstraklasie.

Pierwszy ligowy mecz w tym roku - 14 lutego. Pogoń podejmie Lecha Poznań.

O wzmocnieniach na razie cisza, ale Kocian będzie sprawdzał np. wypożyczonych jesienią Dawida Korta (do Floty) i Oskara Fijałkowskiego (grał w Błękitnych).