Sport.pl

Były kapitan Pogoni zastąpi byłego trenera Portowców w Ząbkach

Dariusz Dźwigała przyjął propozycję pracy w pierwszoligowym zespole Dolcanu Ząbki.
Jesienią Dolcan prowadził Marcin Sasal, który trzy lata temu prowadził Portowców w sezonie, gdy ci wywalczyli awans do ekstraklasy. Sasal z awansu nie mógł się cieszyć, bo wiosną został zwolniony za kiepskie wyniki. Ostatniej jesieni mógł się na Pogoni zrewanżować, gdy Dolcan podejmował nasz zespół w Pucharze Polski. Spotkanie było dramatyczne, rozstrzygnęło się po dogrywce (3:2 dla szczecinian), a Sasal zarzucił arbitrom stronniczość.

Niedawno sam zrezygnował z prowadzenia pierwszoligowca. Tłumaczył to względami rodzinnymi. Dolcan kilka tygodni szukał następcy i wybrano ostatecznie Dźwigałę.

Nowy opiekun bije pewien rekord, bo w tym sezonie obejmuje już trzeci zespół. Rozgrywki 2014/15 rozpoczynał jako pierwszy trener Arki Gdynia, gdzie go zwolniono za słabą postawę zespołu. Później został zatrudniony w Polonii Warszawa, która - jak Pogoń - próbuje się odbudować od IV ligi. Jego celem w Ząbkach będzie zapewnienie utrzymania drużyny w I lidze.

Dźwigała jest doskonale znany w Szczecinie. W Pogoni grał od wiosny 1999 r. do końca 2003 r., z półroczną przerwą (jesień 2001) na występy w tureckim Diyarbakirsporze. Był też kapitanem Portowców. W sumie w szczecińskich barwach zaliczył 61 występów i zdobył 13 bramek w ekstraklasie.

Od 2008 r. rozpoczął karierę trenerską. Prowadził samodzielnie Start Otwock, później współpracował z Tomaszem Hajtą w Jagiellonii.