Trzech testowanych piłkarzy pojechało z Pogonią do Pogorzelicy

W nadmorskim kurorcie szczeciński zespół spędzi blisko dwa tygodnie. Będzie głównie pracował nad kondycją.
24 piłkarzy zakontraktowanych oraz trzech, którzy w poniedziałek dołączyli do zespołu na testy, wyjechało na pierwszy zimowy obóz Portowców.

W grupie nowicjuszy są Karol Danielak, Dejan Glavica i Vladimirs Kamešs. Polak ma 23 lata, jest wychowankiem Jaroty Jarocin, a ostatni rok spędził w Chrobrym Głogów (awans do I ligi). Na zapleczu ekstraklasy strzelił 2 bramki. Gra na skrzydle. Glavica jest Chorwatem, również ma 23 lata, a ostatnio grał w Slavenie Belupo Koprivnica. To prawonożny pomocnik. Przez portal Transfermark.pl wyceniany na 500 tys. euro. Występował w młodzieżowej kadrze Chorwacji, ale w ostatnich miesiącach był bez klubu. Podobnie jest z Vladimirsem Kamessem. Łotysz reprezentował Amkar Perm (rosyjska ekstraklasa), ale w ostatnich miesiącach nie zagrał na najwyższym poziomie. 26-latek ma za sobą 11 występów w reprezentacji i 1 gola. Transfermark.pl wycenia napastnika na 350 tys. euro.

W gronie zakontraktowanych piłkarzy znalazł się m.in. Michał Janota (przed tygodniem sprowadzony z Korony Kielce) czy Marcin Robak (jesienią długo leczył kontuzję). Zabrakło Patryka Małeckiego, ale skrzydłowy przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana.

Pełna kadra Pogoni na obóz w Pogorzelicy. Bramkarze: Radosław Janukiewicz, Dawid Kudła, Adrian Henger (z grupy juniorów). Obrońcy: Oskar Fijałkowski (jesienią wypożyczony do drugoligowych Błękitnych Stargard), Adam Frączczak, Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani, Michał Koj, Hubert Matynia, Ricardo Nunes. Pomocnicy: Takuya Murayama, Michał Walski, Dawid Kort (jesienią wypożyczony do pierwszoligowej Floty Świnoujście), Dominik Kun, Michał Janota, Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski, Mateusz Matras, Kamil Wojtkowski. Napastnicy: Marcin Robak, Łukasz Zwoliński, Filip Kozłowski, Kamil Zieliński (jesienią wypożyczony do pierwszoligowej Floty Świnoujście). Testowani: Karol Danielak, Dejan Glavica, Vladimirs Kamess. Za tydzień do zespołu dołączą juniorzy (będą mieć ferie zimowe): Robert Obst, Błażej Chouwer, Patryk Bednarski, Jakub Okuszko.

Już w poniedziałek zespół raz trenował w Niechorzu, a od wtorku dwa treningi dziennie.

- Więcej biegania, więcej siłowni - ogólnie więcej roboty, ale to normalne dla piłkarza w tym okresie - tłumaczy obozowe założenia Jan Kocian, trener Pogoni. - Nie chcemy już pierwszego dnia zniszczyć chłopaków, bo przecież muszą trenować też w kolejne dni. Wszystko z głową, ale będzie ciężko.

Urozmaiceniem będą sparingowe spotkania. 14 stycznia z Gwardią Koszalin, 17 z Błękitnymi Stargard, 21 z Kotwicą Kołobrzeg i 24 z Flotą Świnoujście. Wszystkie w Pobierowie.

- W sparingach nikt z piłkarzy i trenerów nie będzie chciał przegrywać, ale wynik nie będzie najważniejszy. Będziemy do nich przystępować z marszu, bo najważniejsze będą treningi. Dla nas będzie to jednak okazja, by sprawdzić zawodników testowanych i tych, co wrócili z wypożyczenia. Spodziewamy się, że w sparingach każdy będzie walczył o miejsce w składzie.