Pogoń rozpocznie w poniedziałek drugą część obozu w Pogorzelicy

Nadal duże obciążenia związane z pracą nad kondycją i kolejne dwa sparingi - tak upłynie druga część zgrupowania portowców w Pogorzelicy.
Pierwsza część to testy trzech nowych zawodników. Karol Danielak i Vladimiris Kamess wypadli na tyle dobrze, że trener Jan Kocian chciał ich zatrzymać na kolejne dni. Pojawił się jednak problem, bo Chrobry Głogów (klub Danielaka) nie chciał słyszeć o przedłużeniu testów. Weekendowe rozmowy przyniosły jednak dobry skutek i skrzydłowy pozostanie w Pogorzelicy do środy.

Z Kamessem nie było kłopotów. Łotysz nie ma klubu, więc umowa w Szczecinie byłaby dla niego szansą na odrodzenie po (nie)występach w Rosji.

Akceptacji nie uzyskał były reprezentant młodzieżówki Chorwacji Dejan Glavica.

Oprócz Kamessa i Danielaka testowany będzie też 20-letni obrońca Rozwoju Katowice (II liga) Przemysław Szymiński. Jesienią Szymiński (185 cm) zagrał w 18 spotkaniach, zawsze w podstawowym składzie.

Na zgrupowanie wyjadą też obrońcy Sebastian Murawski (1994 r.) i Błażej Chouwer (1996), pomocnicy Patryk Bednarski i Robert Obst (obaj 1995) oraz napastnik Jakub Okuszko (1995). Młodzieżowcy są związani z Pogoni, a dotychczas grali w rezerwach bądź juniorach. Jedynie Murawski jesienią był wypożyczony do Błękitnych Stargard.

Podczas obozu w Pogorzelicy Portowcy rozegrają dwa sparingi. W środę z Kotwicą Kołobrzeg, w sobotę z Flotą Świnoujście. Oba w Pobierowie. Po zakończeniu zgrupowania trener Kocian ustali 25-osobową kadrę, która poleci na trzeci obóz - do Turcji, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu.