W czwartek Pogoń Szczecin może potwierdzić kolejny transfer

Działacze Pogoni dogadali się z Chrobrym Głogów, by Karol Danielak zasilił szczeciński zespół tej zimy.
Danielak rozpoczął testy w Pogoni, gdy ta wyjechała na obóz do Pogorzelicy. Miał trenować tylko tydzień. Trener Jan Kocian był zadowolony z zawodnika, chciał, by został dłużej z zespołem.

- Mamy problem, bo Chrobry nie chce zgodzić się na przedłużenie pobytu - mówił w sobotę Grzegorz Smolny. - Zawodnik sprawia dobre wrażenie, ale chcielibyśmy jeszcze go poobserwować przez kilka dni, by podjął ostateczną decyzję.

Stanęło jednak na tym, że Danielak pozostał z portowcami, ale w środowym sparingu z Kotwicą Kołobrzeg nie wystąpił. Nie musiał, bo Pogoń szybciej rozpoczęła starania o pozyskanie skrzydłowego.

W środę Chrobry i Pogoń potwierdziły, że osiągnięto porozumienie, a kwestią godzin jest domknięcie transferu. Możliwe, że w czwartek Danielak będzie trenował w Pogorzelicy jako piłkarz szczecińskiego klubu.

Karol Danielak (rocznik 1991) to lewonożny pomocnik. Jest wychowankiem Jaroty Jarocin, a Chrobrego reprezentował od wiosny 2014. Wywalczył awans do I ligi, a na zapleczu ekstraklasy rozegrał 17 spotkań (16 w podstawowym składzie), strzelił 2 bramki.

Zatrudnienie Danielaka może oznaczać, że Pogoń zrezygnuje z testowanego Łotysza - Vladimirsa Kamessa.