Grzegorz Smolny z Pogoni: Szymiński z Kamessem do soboty. Jeszcze nie ma opinii

Chrobry Głogów już oficjalnie poinformował, że Karol Danielak przeniesie się do Pogoni. Szczeciński klub milczy.
Jakub Lisowski: Czemu Chrobry wyprzedził Pogoń z informacją o transferze?

Grzegorz Smolny: To nie jest tak, że transfer został już w pełni dopięty. Potwierdzam, że Pogoń dogadała się z Chrobrym odnośnie warunków przejścia Karola do naszego zespołu, ale to dopiero jedna trzecia potrzebnych do załatwienia spraw. Zawodnik jeszcze z nami nie podpisał kontraktu, podobnie jak jego menedżer.

Może to nastąpić w czwartek?

- Może. Albo dziś, albo w piątek [rozmowa przeprowadzona w czwartkowe południe, przed północą Pogoń transfer potwierdziła - red.].

Na testach są Przemysław Szymiński (obrońca Rozwoju Katowice) i Łotysz Vladimiris Kamess.

- Obaj zostaną z nami do soboty, nadal będą uczestniczyć w treningach, będą obserwowani. Myślę, że najwcześniej w piątek, a raczej w sobotę, będziemy zastanawiać się nad ich przydatnością do naszego klubu. Na razie trener Kocian jest z nich na tyle zadowolony, że chciał, by pozostali na obozie.

W przypadku Szymińskiego pojawiła się kwota 250 tys. zł za wykupienie obrońcy z Rozwoju.

- Kwota absurdalna. Pogoń nie płaci takich pieniędzy.

Ilu zawodników pojedzie na obóz do Antalyi?

- Trener Kocian zasygnalizował, że chce zabrać 22-23 piłkarzy z pola plus bramkarze.

Czy w Turcji Pogoń będzie jeszcze kogoś testować?

- Nie sądzę. Przypomnę, że nadal pracujemy w określonych warunkach finansowych i budżetu nie możemy naginać. Myślę, że kadra, która poleci do Turcji, będzie już tą szykowaną pod spotkania ligowe.

Czy ruszyło się coś w sprawie transferu Jakuba Czerwińskiego, który od lipca ma być piłkarzem Pogoni, a którego chcielibyście już teraz ściągnąć z Termaliki Nieciecza?

- Temat stoi. Teoretycznie mamy jeszcze sporo czasu w tym okienku transferowym, ale w praktyce szybko on ucieka. Próbujemy coś zmienić, ale Termalica na razie nie chce puścić Czerwińskiego. Może jednak wkrótce zmieni zdanie.