Pogoń potwierdziła transfer o nietypowej porze. Karol Danielak podpisał kontrakt

Tuż przed północą (w czwartek) do mediów został rozesłany komunikat klubu potwierdzający, że pomocnik związał się umową ze szczecińskim zespołem.
Sprawa była przesądzona od środy, ale brakowało oficjalnego potwierdzenia. Jeszcze w czwartkowe popołudnie transferem pochwalił się Chrobry Głogów (wychowanek Jaroty Jarocin grał tam przez ostatni rok, awansował na zaplecze ekstraklasy, a w I lidze rozegrał 17 spotkań, zdobył 2 bramki), a Pogoń...

- Kluby doszły do porozumienia, ale nie ma jeszcze podpisu zawodnika na kontrakcie i umowy z menedżerem - zaznaczył Grzegorz Smolny. - To może się stać dziś lub w piątek - dodał wiceprezes Pogoni odpowiedzialny za transfery.

Tuż przed północą Pogoń pochwaliła się drugim nabytkiem tej zimy. W zasadzie trzecim, ale zatrudniony obrońca Jakub Czerwiński (Termalica Nieciecza) ma dołączyć do drużyny w lipcu.

Danielak (rocznik 1991) podpisał 2,5-letni kontrakt. Latem 2014 r. był na testach w Śląsku, spodobał się, ale Chrobry chciał pieniędzy za transfer, a wrocławscy działacze nie byli chętni do płacenia. W Pogoni ma występować na lewym skrzydle. Pogoń szukała skrzydłowego, bo poważna kontuzja kolana wykluczyła z gry Patryka Małeckiego (wróci do gry na przełomie kwietnia i maja), a sprawdzani po lewej stronie Takuya Murayama, Jakub Bąk i Dominik Kun zawodzili. Japończyk najlepiej się odnalazł w roli ofensywnego, środkowego pomocnika, Kun więcej pokazuje po prawej stronie, a Bąka Pogoń wypożyczyła do GKS Tychy.

Pogoń testuje jeszcze Łotysza Vladimirisa Kamessa (ostatnio był związany z rosyjskim Amkarem Perm, ale tam nie grał) i Przemysława Szymińskiego (Rozwój Katowice). Pierwszy może grać na skrzydle bądź w ataku, Polak jest środkowym obrońcą.