Pogoń pokonała Jagodinę w ostatnim sparingu w Antalyi

Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek ligowych portowcy wygrali towarzyskie spotkanie z 6. zespołem serbskiej ekstraklasy.
Mecz z FK miał być ostatnim testem dla szczecińskiego zespołu przed spotkaniem z Lechem Poznań (14 lutego w Szczecinie), ostatnią szansą dla trenera Jana Kociana na sprawdzenie prawdopodobnego ustawienia zespołu. Skład z dzisiejszego sparingu nie musi oznaczać, że ma zagwarantowaną grę z 'Kolejorzem', ale zdecydowana większość piłkarzy z jedenastki zagra w przyszłą sobotę.

Pogoń z Jagodiną zaatakowała już na samym początku. Akcję Kamessa próbował sfinalizować Marcin Robak, ale bramkarz spasował po dobitce Rafała Murawskiego. Po półgodzinie gry Pogoń prowadziła 2:0. Murawski był faulowany w polu karnym, a Robak skutecznie egzekwował karnego.

W końcówce I połowy portowcy trochę przysnęli, co Serbowie wykorzystali. Po akcji prawą stroną - Radosław Janukiewicz próbował ratować złe ustawienie obrońców, ale nie zdołał sobie poradzić z przypadkowym dograniem piłki na długi słupek. Do piłki dopadł jeden z Serbów, strzelił, a piłka wpadła do siatki pod nogami interweniującego Adama Frączczaka.

Druga połowa wyrównana, ze słabszym tempem akcji i już bez bramek, choć oba zespoły miały po dwie niezłe okazje.

W sparingu z Serbami trener Kocian nie wystawił do gry m.in. Łukasza Zwolińskiego i Michała Janoty, którzy mają drobne dolegliwości zdrowotne.

Pogoń kończy obóz w Turcji z bilansem dwóch porażek, remisu i zwycięstwa. Dla porównania - przed rokiem plon nie był lepszy, a z Jagodiną portowcy zremisowali 1:1.

Pogoń Szczecin - FK Jagodina 2:1 (2:1)

Bramki dla Pogoni: Murawski (8.), Robak (27.).

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Golla, Hernani, Nunes (46. Matynia), Kamess (65. Rudol), Matras, Rogalski, Murawski (56. Walski), Danielak (46. Murayama), Robak.