Sport.pl

Michał Janota: Ani przez chwilę nie żałowałem transferu do Pogoni

Trener ustala skład, ale to my wybiegamy na boisko i to od nas zależy, jak wygląda gra. Uważam, że za słabe wyniki powinno się winić zatem wyłącznie nas, zawodników - mówi ofensywny pomocnik portowców.
Maciej Żmudzki: Nie tak wyobrażał pan sobie zapewne swoje początki w Pogoni

Michał Janota: Na pewno nie tak, więc nie mogę powiedzieć, że jestem z siebie w pełni zadowolony. Jest ciężko, ponieważ znajdujemy się obecnie w lekkim dołku, ale myślę, że da się z niego wyjść.

Pojawiły się już w głowie myśli, że przyjście do Pogoni było jednak błędem?

- Absolutnie nie, nawet przez chwilę nie patrzyłem na to w ten sposób. Uważam, że decyzja o dołączeniu do Pogoni była właściwa. Jest to klub z historią i teraz trzeba tylko zrobić wszystko, żeby znów powędrował w górę tabeli.

Jak się czujecie po tym, gdy po raz kolejny zawiedliście?

- Myślę, że widać po nas to, że każdy jest załamany obecną sytuacją. Jest ciężko, nawet bardzo, ale mimo wszystko musimy starać się myśleć pozytywnie. Trzeba przede wszystkim wyciągać wnioski z ostatnich porażek i zrobić co w naszej mocy, aby w przyszłości nie popełniać tych samych błędów.

Za fatalne wyniki odpowiedzialni są przede wszystkim piłkarze, trener, czy może po połowie?

- Moim zdaniem winni jesteśmy wyłącznie my, zawodnicy. Trener tylko ustala skład, a to my wybiegamy na boisko i to od nas zależy, jak będzie wyglądała gra. Uważam, że to właśnie piłkarze powinni wziąć te ostatnie wyniki na swoje barki i tak właśnie się dzieje.

Na pewno dochodzą do was głosy dotyczące ewentualnej zmiany trenera. Przeszkadzają czy raczej mobilizują do lepszej gry?

- Oczywiście, że takie głosy do nas dochodzą, ale ja jestem zdania, że każdy z nas powinien zająć się swoją robotą, a nie myśleć o czymś innym. W tej chwili najważniejsze jest granie w piłkę oraz każdy kolejny mecz.

W piątek będziecie walczyć dla trenera Kociana czy przede wszystkim dla siebie?

- Myślę, że tak naprawdę dla wszystkich ze Szczecina. Reprezentujemy klub właśnie z tego miasta, więc trzeba wziąć się w garść i w końcu pokazać odpowiednie zaangażowanie. Teraz jest ciężko i to właśnie w takich chwilach należy wspiąć się na wyższy poziom i zaprezentować posiadany charakter.

Rozmawiał Maciej Żmudzki

Komentarze (2)
Michał Janota: Ani przez chwilę nie żałowałem transferu do Pogoni
Zaloguj się
  • as9943

    0

    do końca zostało 6 meczów optymistycznie licząć dla Pogoni to 7 pkt ,z bełchatowem , jagą zawiszą i cracovią po1 pkt, z górnikiem 3 i legią 0 pkt.36 pkt to zA MAŁO na pierwszą ósemkę.ta kocjan nas wpędza do spadku.Oczywiście kocjan będzie zmieniony ale nowy bedzie miał za mało czasu na zmianę gry.

  • as9943

    0

    dąbrowskiego oddali a hernani ma kontuzję,koj to poziom 1ligowy i zacznie sie łatANIE.może matrasem może frączakiem.Drużnę tworzy się od obrony a ją zarząd zburzył.Na naukę nie ma czasu.Dzisiaj lekarstwem na pogoń to prowadzenie gry ofensywnej przez ich przeciwników bo wszyscy wiedzą że obrona dzięki zarządowi jest niekompletna.Jedyną szansą na ukrycie braków w obronie jest prowadzenie gry ofensywnej ale tutaj przeszkodą jest kocjan bo w jego mentalności nie ma czegoś takiego jak ofensywa.ze średnią0,5 gola na mecz można zremisować co najwyżej co 3 mecz o wygranej nie ma mowy.kocjan wraz ze sztabem chorzowskim przepracował zime w komforcie ale drużyny nie umiał przygotować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX