Marcin Robak z Pogoni: Nie myślę o koronie króla strzelców

Napastnik szczecińskiego zespołu był jednym z jaśniejszych punktów drużyny w Bydgoszczy.
Pogoń przegrała z Zawiszą 1:2 i zmniejszyła swoje szanse na awans do grupy mistrzowskiej.

- Szkoda, bo trzy punkty pozwoliłyby się nam zbliżyć do konkurencji. Ale... jak wychodzi się na mecz, to trzeba pokazać, że chce się wygrać. Z Zawiszą nie do końca tak to wyglądało - ostro podkreślił Marcin Robak. - I mamy znów smutek, trudną sytuację i ósemkę, której się oddala. Nie będzie łatwo w kolejnych meczach, ale musimy punktować. Z Jagiellonią, u siebie, musimy dopisać kolejne punkty.

Co się działo z Portowcami w pierwszej połowie? Drużyna wypadła naprawdę blado.

- Nie ma co ukrywać - pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu i dobrze, że skończyło się tylko jedną bramką. Na drugą wyszliśmy dużo lepsi, mieliśmy kilka szans na wyrównanie, ale to Zawisza strzelił drugiego gola i w tym momencie było już bardzo ciężko. Szkoda, sądziliśmy, że mecz z Bełchatowem jest sygnałem, że nasza gra się poprawia i pójdzie to w dobrym kierunku. A teraz? Musimy zdecydowanie poprawić grę zespołu w obronie, bo popełniamy za dużo błędów. Powinniśmy zagrać kilka spotkań na zero z tyłu, a z przodu zawsze coś uda się zorganizować - uważa Robak.

Dopiero w 93. minucie Robak zdobył honorowego gola. Nie wykonał po tym zapowiadanej kołyski.

- Nie było czasu. Bramka padła w doliczonym czasie gry, więc chcieliśmy jak najszybciej wrócić do środka i przejąć piłkę po wznowieniu Zawiszy. Zabrakło czasu, a ten gol ostatecznie nic nam nie dał - mówił tata Antosia, który przyszedł na świat dwa tygodnie temu.

Robak pozostał jedynym piłkarzem Pogoni, który zdobywa ligowe bramki w tym roku. Gol w Bydgoszczy był 7. wiosennym trafieniem, a 11. w sezonie. Napastnik goni liderów klasyfikacji strzelców. Paweł Brożek (Wisła), Mateusz Piątkowski (Jagiellonia) i Flavio Paixao (Śląsk) mają po 14 trafień.

- O koronie króla strzelców nie myślę. Teraz liczy się dla mnie wynik zespołu - zaznaczył Marcin Robak.