Sport.pl

Rafał Murawski z Pogoni: Jestem nauczony grać o najwyższe cele

Pomeczowe opinie piłkarzy Legii i Pogoni.
Igor Lewczuk, obrońca Legii Warszawa

Zwycięski gol zawsze smakuje lepiej. Cieszy bramka, zwycięstwo, ale tak naprawdę to trzeba o meczu z Pogonią szybko zapomnieć, bo już w sobotę mamy finał Pucharu Polski. Dziś wystarczyła rozmowa w przerwie - każdy z nas wiedział, że potrzebujemy lepszej gry i to zaprezentowaliśmy. Mogliśmy wygrać wyżej.

Rafał Murawski, pomocnik Pogoni Szczecin

Udało się nam zrealizować nasz cel, czyli awansować do ósemki. Chcieliśmy to zrobić dobrym wynikiem z Legią. Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, graliśmy według swojego pomysłu. Po przerwie za bardzo się cofnęliśmy i pozwoliliśmy Legii nas zdominować. Co dalej? Jestem nauczony grać o najwyższe cele, chciałbym powalczyć z Pogonią o coś więcej.

Jakub Rzeźniczak, obrońca Legii

Nie wszystko układało się po naszej myśli, ale wynik końcowy jest taki, jakiego oczekiwaliśmy. Wystarczyło przyspieszyć po przerwie, a tych akcji bramkowych było sporo. Wykorzystaliśmy dwie i zapewniliśmy sobie spokój przed finałem Pucharu Polski.

Sebastian Rudol, obrońca Pogoni

Kolejny raz w Warszawie prowadzimy z Legią i znów schodzimy pokonani. Chyba będzie można to w ciemno obstawić przed następnymi spotkaniami. Sporo sił tu straciliśmy, stworzyliśmy kilka fajnych akcji, ale to Legia utrzymywała się przy piłce, grała dojrzalej. Ją cieszy wygrana, nas awans do grupy mistrzowskiej. Mieliśmy fajną serię wygranych spotkan, dobre były też inne wyniki w lidze. Jeszcze kilka tygodni temu byliśmy bardzo daleko, ale udało się wrócić do żywych. W tych dodatkowych meczach chcemy wypaść lepiej niż przed rokiem, gdy nie potrafiliśmy wygrać nawet jednego meczu.

Adam Frączczak, pomocnik Pogoni

Przegraliśmy, ale nie ma wielkiego smutku w szatni, bo zakwalifikowaliśmy się do grupy mistrzowskiej. Mogliśmy dziś tu osiągnąć lepszy wynik, ale nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce, no i ten gol zaraz po przerwie podciął nam skrzydła. Legia potrafiła wykorzystać nasze słabości - ma doświadczenie i wyrachowanie. Teraz musimy postawić przed sobą kolejny cel - sezon zakończyć na wyższym miejscu niż rok temu.