Pogoń zmieniła bramkarza i... zyskała! Dawid Kudła na piątkę

Oceny piłkarzy Pogoni za mecz z Wisłą Kraków (2:2)
Występ Kudły od 1. minuty meczu w Krakowie był sporym zaskoczeniem. Do postawy Radosława Janukiewicza - od kilku lat podstawowego bramkarza Pogoni - można było mieć ostatnio trochę zastrzeżeń, to absolutnie nie można było mu zarzucić, że wpuszczał tzw. szmaty. Przed meczem nie pojawiły się informacje o urazie pierwszego bramkarza, więc albo coś się stało tuż przed spotkaniem, albo trener Czesław Michniewicz uznał, że przyszedł czas na sprawdzenie 23-letniego Dawida Kudły, który z Pogonią związany jest od jesieni 2013, ale rzadko dostawał szansę na grę.

W poprzednim sezonie był to ledwie jeden występ (w meczu o "pietruszkę" - Pogoń zremisowała w Chorzowie 0:0), a w tym sezonie Kudła zagrał w dwóch meczach pucharowych: z Dolcanem Ząbki szczecinianie wygrali po dogrywce 3:2, a Legii Warszawa ulegli 1:3 po 120 minutach gry. W tych spotkaniach oraz występach w sparingach Kudła prezentował się nerwowo. Wyglądało na to, że spalał się przed wyjściem na boisko i szans nie wykorzystywał.

W Krakowie Kudła zagrał, jakby był zaprogramowany. I nie chodzi tylko o to, że pilnował się przed błędami, głupio straconymi bramkami, ale przede wszystkim trzeba go wyróżnić za aktywność poza polem bramkowym. Były więc wyjścia poza pole karne, by wspomagać obrońców, był nawet udany drybling, by drużyna utrzymała się przy piłce i wyszła z akcją na wyrównanie w doliczonym czasie gry, bramkarz bardzo odważnie wychodził również do dośrodkowań na 7-10 m, a piąstkował w dobrym kierunku. W sumie zaprezentował się bardzo dobrze, a przy straconych bramkach nie miał najmniejszych szans.

Przed nim jeszcze trudniejszy egzamin - sobotni mecz z Legią Warszawa.

Noty Portowców (skala szkolna 1-6)