Jarosław Fojut w Pogoni Szczecin. Sprawa praktycznie przesądzona

Piłkarz chce, jest dogadany ze szczecińską Pogonią, ale nie ma jeszcze podpisanej umowy.
- Ciepło - odpowiedział trener Czesław Michniewicz pytany o Fojuta na konferencji prasowej przed meczem z Legią.

Podczas weekendu klub niczego jeszcze nie potwierdził, ale nikt też nie zaprzeczał.

- Nie ma jeszcze podpisanej umowy - mówił Michniewicz.

A gdyby...

- Byłoby to bardzo ciekawe wzmocnienie drużyny. To ogromna kultura pracy, ale jeszcze za wcześnie na opinie - odparł szkoleniowiec Pogoni Szczecin.

Przyjście Fojuta może być drugim transferem Pogoni przed nowym sezonem. Już w styczniu zakontraktowany został Jakub Czerwiński. Tyle że Termalica Nieciecza zatrzymała go na wiosnę i Czerwiński już prawie wywalczył z tym zespołem awans do ekstraklasy. Nie wiadomo, jakie kroki podejmą działacze Termaliki, gdy awans stanie się faktem. Możliwe, że będą chcieli... odzyskać Czerwińskiego. Pogoni nie będzie to na rękę, bo na dniach szczeciński klub potwierdzi rozstanie z Hernanim, a bez kontraktu wciąż jest Wojciech Golla. Blisko Pogoni podobno jest też wysoki i młody stoper Błękitnych Stargard Maciej Liśkiewicz.

Wracając do Fojuta, to jest to piłkarz już ukształtowany i znany w polskiej ekstraklasie. Urodzony w Legionowie zawodnik tam stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej, później krótko grał Darzborze Szczecinek i MSP Szamotuły. Jako 17-latek podpisał umowę z Boltonem, który występował w Premier League. W angielskiej elicie Fojut zagrał raz - (1 lutego 2006 z Portsmouth). Z Boltonu był wypożyczany do Luton i Stockport, by po zakończeniu kontaktu podpisać umowę ze Śląskiem Wrocław (2009 r.). Grał tam trzy lata - zdobył m.in. mistrzostwo Polski. W sumie rozegrał 55 spotkań, strzelił 2 bramki dla Śląska.

W styczniu 2012 podpisał przedwstępny kontrakt z Celtikiem Glasgow (miał obowiązywać od sezonu 2012/13), ale doznał groźnej kontuzji. Celtic wycofał się ze współpracy, a Śląsk nie chciał jej przedłużyć. Fojut stracił 2012 r. na leczenie i szukanie nowego pracodawcy - w grudniu wyjechał do norweskiego Tromsoe IL.

W sezonie 2014/15 reprezentował szkocki Dundee United, ale chce stamtąd odejść, a klub nie robi mu problemów.

Co łączy Fojuta i Czerwińskiego? Obaj mają podobny wzrost (Fojut 188 cm, Czerwiński - 184), ale przede wszystkim obaj oszczędzają na szamponach i golą głowę na tzw. zero.

Zdjęcie Adidas Ochraniacze piłkarskie Predator Lesto W44147 Zdjęcie NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE YOUTH PROTEGGA SHIELD SP0256 135 Zdjęcie Nike Performance TIEMPO GENIO SG Korki wkręty neo turq/hyper crimson/black (631616)
Adidas Ochraniacze piłkarsk... NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE... Nike Performance TIEMPO GEN...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info