Pogoń Szczecin: Dudka, Kokoszka, Fojut... to tylko spekulacje?

Nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji kadrowej z myślą o nowym sezonie. Rozmawiamy, ale nie ma podpisanych umów - mówi Maciej Stolarczyk.
Kto będzie grał w obronie Pogoni Szczecin? Kontrakty kończą się Wojciechowi Golli i Hernaniemu i nie wiadomo, czy zostaną, czy też odejdą. Jedyny pewnik to umowa z Jakubem Czerwińskim z pierwszoligowej Termaliki Nieciecza. Przyjdzie w lipcu.

- Nie ma tematu Jarosława Fojuta - twierdzi dyrektor sportowy Pogoni Szczecin. To właśnie Fojut w ostatnich dniach był najmocniej wiązany z Pogonią, sam trener Czesław Michniewicz niechętnie przyznawał, że ten piłkarz jest blisko "Dumy Pomorza".

Fojut gra obecnie w Dundee United, czyli w szkockiej ekstraklasie.

- Z tego co wiem, to jego umowa w Szkocji ma obowiązywać jeszcze przez rok. Póki co, informacje, że jest już jedną nogą w Pogoni, to są dywagacje. Nie ma takiego tematu, choć... niczego nie można wykluczyć - zaznacza Stolarczyk.

A jak rozwiąże umowę?

- Piłkarz reprezentuje odpowiedni poziom i byłby wzmocnieniem Pogoni, ale nie ma co spekulować - odpowiada. - Wcześniej związani z klubem byli m.in. Dariusz Dudka czy Adam Kokoszka, a oni w naszym zespole nie zagrają. Wiem, że trwa transferowy okres, ale dużo w tym spekulacji.

Co z Hernanim? - Decyzja zapadnie na koniec sezonu - ucina Stolarczyk.

Golla... - W tym tygodniu rozmawialiśmy z menedżerem Wojtka. Sprawa nie jest zamknięta i wszystko się tu może wydarzyć. Sam Wojtek jeszcze nie podjął decyzji, czy będzie szukał szczęścia w Europie, czy też pozostanie w Pogoni. Poczekajmy - mówi Maciej Stolarczyk.

Blisko Pogoni miał też być Maciej Liśkiewicz, młody obrońca z drugoligowych Błękitnych Stargard. - Nie spekulujmy. Nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji kadrowej z myślą o nowym sezonie. Rozmawiamy, ale nie ma podpisanych umów. Przed nami jeszcze trzy mecze w lidze, chcemy się głównie na tym skoncentrować, by dobrze zakończyć sezon. A później będziemy dopinać skład na nowy sezon - zaznacza dyrektor Pogoni Szczecin.