Komisja Ligi ukarała Pogoń Szczecin, a najmocniej jej kibiców

Konkretny wyrok Komisji Ligi Ekstraklasy SA za zachowanie szczecińskich fanów podczas ostatniego meczu z Legią Warszawa.
W drugiej połowie spotkania fani spod zegara (z tzw. młyna) odpalili race i zadymili sektory. Kilka rac zostało wrzuconych na murawę boiska i sędzia przerwał na chwilę spotkanie. Jak się później okazało - kontrowersyjną oprawą z kierowaniem dopingu i tworzeniem opraw pożegnała się grupa "Młode Wilki". Ich miejsce zajmą "Nawiedzeni Fanatyzmem".

Było też jasne, że Pogoń kary nie uniknie. KL mogła nawet zamknąć cały stadion lub wyłączyć z użytku kilka sektorów. Decyzja jest inna.

"Zgodnie z postanowieniem komisji, osoby, które na meczu z Legią miały bilet albo karnet na sektory 10, 11 oraz 12 nie będą mogły z trybun obejrzeć spotkania z Jagiellonią Białystok. Na mecz 36. kolejki T-ME ich karty kibica zostaną zablokowane i nie będą mogły wejść na stadion".

Sobotnie spotkanie Pogoni z Legią oglądało ok. 9 tys. kibiców. Najtańsze wejściówki na szczeciński stadion są na sektory za łukiem, a w tzw. młynie było ok. tysiąca kibiców.