Pogoń Szczecin rezygnuje z czterech piłkarzy. Mogą odejść, ale...

Radosław Janukiewicz, Maksymilian Rogalski, Michał Janota i Michał Koj mogą szukać sobie nowych klubów.
To pierwsze decyzje personalne szczecińskiego klubu z myślą o nowym sezonie, a jeszcze przed zakończeniem obecnego. Zapowiadał je trener Czesław Michniewicz już w poprzednim tygodniu.

- Część piłkarzy zaraz po niedzielnym meczu ze Śląskiem chce wyjechać na urlopy, więc zgodziliśmy się o naszych personalnych decyzjach poinformować jeszcze przed wyjazdem do Wrocławia - tłumaczył szkoleniowiec.

Sensacji w decyzjach nie ma, bo w ostatnich meczach Michniewicz nie korzystał już z usług Janukiewicza, Rogalskiego i Janoty, ale w przypadku bramkarza na trenera i działaczy pewnie spadnie trochę kibicowskiej krytyki. Radosław Janukiewicz grał w Pogoni od sześciu sezonów (od I ligi), szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, a lubiany był za... krytykowanie słabej gry kolegów z pola.

Rogalski staż w Pogoni miał podobny - sześć sezonów, ale nie był takim pewniakiem, jak Janukiewicz. Koj dołączył do Pogoni dwa lata temu, wcześniej był w młodzieżówce Panathinaikosu Ateny, ale w Szczecinie miał dużo problemów z kontuzjami i grał sporadycznie. Najkrócej ze Szczecinem związany był Michał Janota, którego Pogoń zakontraktowała ostatniej zimy. Janota miał być w Pogoni następcą Takafumiego Akahoshiego, ale olśnił.

Skąd takie decyzje Michniewicza? W przypadku Janukiewicza i Rogalskiego to brak postępów. Bramkarz był bardzo dobry, jak miał wybronić sytuację sam na sam, ale już przy strzałach z dystansu, dośrodkowaniach czy aktywniejszej pomocy obrońcom - popełniał stałe błędy. Rogalski - pracował za dwóch, ale tej wiosny miał pecha. W meczu z Lechem - stracił piłkę przed polem karnym poznaniaków, nie przerwał kontry faulem i goście zdobyli wyrównującego gola. To samo stało się niedawno w Zabrzu.

Janota ma w Pogoni dużą konkurencję, a w Szczecinie raczej pozostanie Akahoshi.

W przypadku ww. czwórki nic nie jest przesądzone. Janukiewicz, Rogalski czy Janota mają ważne umowy z klubem i jak nie będą chcieli odejść - to albo trafią do rezerw, albo pozostaną w szerokim składzie.

Statystyczny dorobek zawodników:

Radosław Janukiewicz - 6 sezonów w Pogoni, 88 spotkań w ekstraklasie, 76 spotkań w I lidze, 11 meczów Pucharu Polski

Maksymilian Rogalski - 6 sezonów, 88 spotkań w ekstraklasie, 77 w I lidze, 13 w PP, 10 zdobytych bramek

Michał Koj - 2 sezony, 6 spotkań w ekstraklasie, 1 w PP

Michał Janota - pół roku w Pogoni, 9 występów w ekstraklasie