Wojciech Golla odchodzi z Pogoni. Kierunek - Holandia

Golla w czwartek podpisał dwuletni kontrakt z NEC Nijmegen. Pogoń Szczecin na transferze nic nie zarobi, bo obrońcy kończyła się w czerwcu umowa.
Według Przemysława Pantaka z agencji menedżerskiej FMG zawodnik miał kilka ofert, ale wybrał Holandię ze względów sportowych. Ze słów menedżera można wyciągnąć wniosek, że w Pogoni nie chciał zostać, bo tu osiągnął już pewną stabilizację i zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze.

- Eredivisie idealnie wpisuje się w naszą koncepcję. Kluby w pierwszej kolejności zawsze stawiają na młodych zawodników. Ci poprzez grę w konkurencyjnych rozgrywkach mogą nabrać doświadczenia i pokazać się przed obserwatorami z najlepszych lig. Dobrą robotę robi także Arek Milik, którego dobra gra zwiększa zaufanie miejscowych trenerów do polskich zawodników - ocenia Pantak.

Tej wiosny NEC Nijmegen wywalczyło awans do holenderskiej ekstraklasy. Wraca do niej po krótkiej przerwie. Kilka lat temu ten w tym klubie grali byli reprezentanci Polski - Arkadiusz Radomski i Andrzej Niedzielan. Golla dotychczas grał jedynie w kadrach młodzieżowych.

Z Pogonią 23-letni piłkarz związany był od wiosny 2012 r., ale na stałe wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, gdy Dariusz Wdowczyk przekwalifikował go dwa lata temu na środkowego obrońcę.