Pogoń Szczecin urządziła sobie trening strzelecki w sparingu z czwartoligowcem

W pierwszym sparingowym meczu portowcy rozgromili w Lęborku miejscową Pogoń 7:1. Dwie bramki strzelił 20-letni Jakub Okuszko.
Szczecinianie uświetnili obchody 70-lecia istnienia Pogoni Lębork, która obecnie gra w grupie pomorskiej IV ligi. Portowców przyjęto z honorami, ale gdy zabrzmiał pierwszy gwizdek, gospodarze nie mogli liczyć na fory ze strony ekstraklasowej drużyny. Goście wyszli w składzie zbliżonym do podstawowego i po pierwszej połowie prowadzili 3:0. Jednego z goli zdobył Takuya Murayama wracający na boisko po kontuzji.

Po przerwie na boisku pojawiła się młodzież, ale podopieczni Czesława Michniewicza nie zwalniali tempa. Dołożyli jeszcze cztery bramki, jedyną stracili po błędzie 19-letniego bramkarza, Bartosza Piotrowskiego.

Debiut w granatowo-bordowych barwach zaliczyli Jarosław Fojut i Jakub Czerwiński, którzy stworzyli podstawową parę stoperów. Czerwiński zszedł w przerwie, Fojut spędził na boisku pełne 90 minut. Na swój pierwszy mecz w Pogoni musi poczekać przechodzący rehabilitację bramkarz Jakub Słowik. W składzie portowców zabrakło również Rafała Murawskiego, Patryka Małeckiego i leczącego poważną kontuzję kolana Huberta Matyni.

Szansę pokazania swoich umiejętności dostało w drugiej połowie czterech młodych piłkarzy spoza kadry zespołu z poprzedniego sezonu. Najefektywniej ten czas wykorzystał 20-letni napastnik Jakub Okuszko (ostatnio w trzecioligowych rezerwach), który zapisał na swoim koncie dwie bramki i asystę. W środku pola zaprezentował się Andrzej Kotłowski, wracający z wypożyczenia do Błękitnych Stargard. Na prawej obronie zagrał 19-letni Błażej Chouwer (wiosną w rezerwach i juniorach), który wobec braków kadrowych na tej pozycji może na stałe wskoczyć do szerokiej kadry Pogoni. Po przerwie między słupkami stanął szykowany do roli trzeciego bramkarza Bartosz Piotrowski (rocznik 1996).

W poniedziałek szczecinianie wyjadą na zgrupowanie do Wronek. Czekają ich tam kontrolne spotkania z Zagłębiem Lubin (1 lipca), Wartą Poznań (4 lipca) i AEK Larnaka (8 lipca).

Pogoń Lębork - Pogoń Szczecin 1:7 (0:3)

Bramki. Pogoń Lębork: Formela (78.). Pogoń Szczecin: Rudol (35.), Murayama (40.), Akahoshi (44.), Obst (55.), Okuszko (62. i 81.), Danielak (90.).

Pogoń Szczecin: Kudła (46. B. Piotrowski) - Rudol (46. Chouwer), Fojut, Czerwiński (46. S. Murawski), Nunes (46. Lewandowski), Kun (46. Listkowski), Matras (46. Kotłowski), Akahoshi (46. Obst), Frączczak (46. Walski), Murayama (46. Danielak), Zwoliński (46. Okuszko).