Pogoń Szczecin zremisowała z Zagłębiem Lubin w sparingu we Wronkach

Pogoń dwa razy obejmowała prowadzenie i za każdym razem bardzo krótko cieszyła się z dobrego wyniku.
Po przemeblowaniu zespołu i letniej przerwie sparing z Zagłębiem Lubin miał duże znaczenie dla zawodników Pogoni. Wyniki w sparingach nie są najważniejsze, ale... Pogoń od wielu tygodni nie wygrała meczu, a gdyby i w środę zawiodła - mogłaby podupaść psychologicznie.

Test był tym ważniejszy, że Zagłębie wiosną wywalczyło awans do ekstraklasy i jeszcze tej jesieni dojdzie do walki zespołów o ligowe punkty. Na tle beniaminka Pogoń wypadła dobrze, momentami bardzo dobrze.

Od początku to szczecinianie groźniej atakowali, a rywale próbowali się odgryzać. Trochę nerwowych interwencji zaliczył Dawid Kudła, ale bez konsekwencji. Za to po stronie Pogoni groźnie strzelał m.in. Sebastian Rudol i Rafał Murawski. Emocje zrobiły się w końcówce I połowy. Ricardo Nunes podłączył się do ataku, dostał piłkę na lewym skrzydle i pięknie wrzucił w pole karne. Tam był już wysoki Mateusz Matras, który główką pokonał Konrada Forenca (miał krótki staż w pierwszoligowej Flocie Świnoujście).

Pogoń cieszyła się z prowadzenia i trochę uciekła koncentracja. Zagłębie zaatakowało, Rudol na linii pola karnego podciął przeciwnika, a Michal Papadopulos wykorzystał rzut karny.

W przerwie i w trakcie drugiej połowy szkoleniowcy obu zespołów (Czesław Michniewicz i Piotr Stokowiec) wprowadzili na boisko wielu nowych zawodników, przez co gra straciła na tempie, atrakcyjności i jakości. Padły za to dwie bramki. Piłkarzy Pogoni wyręczył Miłosz Przybecki, który zdobył samobója, ale po minucie lubinianie znów doprowadzili do remisu.

Pogoń jeszcze przez tydzień będzie trenować we Wronkach. Ma tam zaplanowane jeszcze dwa sparingi: w sobotę z Wartą Poznań i w następną środę z AEK Larnaka (ekstraklasa Cypru). Początek sezonu ligowego - 18 lipca meczem z Lechem w Poznaniu, który dziś wygrał w sparingu z Olimpią Grudziądz (2:1, w I połowie grał Marcin Robak).

W spotkaniu z Zagłębiem trenerzy Pogoni dali pograć testowanemu Brazylijczykowi Edenilsonowi Bergonsiemu. Latynos wystąpił na pozycji defensywnego pomocnika, szczególnie się nie wyróżnił.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)

Bramki. Pogoń: Matras (41.), Przybecki (54. - samobój). Zagłębie: Papadopulos (44. - karny), Kowalski-Haberek (55.).

Pogoń: Kudła - Rudol (60. Kun), Fojut, Czerwiński (70. S. Murawski), Nunes (60. Danielak), Frączczak, Matras (46. Bergonsi), Murawski (67. Obst), Akahoshi (75. Walski), Murayama (46. Lewandowski), Zwoliński (60. Okuszko).