Sport.pl

Rogalski, Koj, Kamess: gdzie trafili piłkarze, z których zrezygnowała Pogoń Szczecin?

Michał Koj zostaje w polskiej ekstraklasie, Maksymilian Rogalski trafi do I ligi, a Vladimirs Kamess do ekstraklasy, ale nie polskiej...
Końcówka sezonu 2014/15. Na jednej z konferencji prasowej trener Czesław Michniewicz zapowiada, że jeszcze przed ostatnim meczem ze Śląskiem Wrocław podejmie decyzje - z kogo rezygnuje. W Boże Ciało klub ogłasza: Maksymilian Rogalski, Radosław Janukiewicz, Michał Janota i Michał Koj zostają wpisani na listę transferową i mogą szukać sobie nowych klubów. Za to z Hernanin i Vladimirsem Kamessem nie zostaną przedłużone umowy.

Część kibiców ma pretensje do klubu za rozstanie z Janukiewiczem (ulubieniec fanów) i Rogalskim (ulubieńcem nie był, ale w sierpniu spodziewa się dziecka, więc klub miał wykazać zbyt mało wrażliwości). Obaj grali w Pogoni przez sześć ostatnich sezonów, byli ważnymi postaciami.

Cała czwórka zostaje przesunięta do rezerw. Koj szybko wyjeżdża na obóz Ruchu Chorzów i ma szansę tam trafić. Janota leczy uraz, Janukiewicz - cisza. Za to Rogalski w środę rozwiązuje umowę z Pogonią, a w czwartek podpisuje dwuletni kontrakt z Wisłą Płock.

"Nafciarze" wiosną walczyli o awans, ale przegrali u siebie z Termaliką Nieciecza i szansę stracili. Szukali wzmocnień, by w nowym sezonie znów powalczyć o ekstraklasę. Trenerem jest tam Marcin Kaczmarek, czyli pierwszy szkoleniowiec Portowców czasów odbudowy (jesień 2007 r.) od IV ligi.

Rogalski do Wisły wróci. Grał tam już siedem lat temu. Wcześniej i później (tuż przed dołączeniem do Pogoni) występował w Rakowie Częstochowa.

O ile Rogalski powinien być podstawowym zawodnikiem Wisły, to Michał Koj prawdopodobnie pozostanie rezerwowym, ale już w Ruchu Chorzów. Środkowy obrońca podpisał w czwartek dwuletnią umowę z "Niebieskimi".

W czwartek wyjaśniła się też najbliższa przyszłość Kamessa. Łotysz, który do Pogoni dołączył ostatniej zimy, w sparingach spisywał się ciekawie, ale w lidze rozczarował (chaotyczna gra, tylko 6 występów), wrócił do ojczyzny. Podpisał umowę z liderem łotewskiej ekstraklasy - FK Liepają.