Sport.pl

Dawid Kudła na dłużej w Pogoni, nowy kontrakt bramkarza

Zgodnie z zapowiedziami, Dawid Kudła jest drugim po Rafale Murawskim zawodnikiem, który przedłużył swoją umowę z Pogonią Szczecin.
Dawid Kudła podpisał w poniedziałek nowy kontrakt z Pogonią Szczecin. Umowa będzie obowiązywała przez kolejne 3,5 roku. 23-letni golkiper występuje w Pogoni od jesieni 2013 roku, a wcześniej reprezentował barwy Górnika Zabrze, Zagłębia Sosnowiec i cypryjskiej drużyny Dynamo Pervolion. Początkowo zasiadał na ławce rezerwowych, a w podstawowym składzie zaczął grać w rundzie finałowej ubiegłego sezonu. Obecnie walczy o miejsce między słupkami z Jakubem Słowikiem. Łącznie w ciągu 2,5 sezonu zaliczył w ekstraklasie 20 meczów.

- Cieszę się, że wiem na czym stoję i że dalej będę grał w Pogoni. Tutaj chcę się rozwijać. Wiosną zamierzam walczyć o miejsce w wyjściowym składzie z Kubą Słowikiem - mówi Kudła.

- Zależało nam na tym, by pozycję bramkarza zabezpieczało dwóch dobrych zawodników - komentuje dyrektor sportowy, Maciej Stolarczyk. - Kudła i Słowik dają nam rywalizację i rozwój.

Nowa umowa wiąże bramkarza z Pogonią do 30 czerwca 2019 roku. Oznacza to, że nie należy się spodziewać w zimie transferów na tę pozycję, a któryś z młodych bramkarzy (Adrian Henger, Bartosz Piotrowski) najprawdopodobniej będzie wypożyczony.