Kapitan Pogoni najlepszy w ekstraklasie. Co to oznacza?

Kibice oraz kapitanowie drużyn Ekstraklasy najlepszym piłkarzem lutego w naszej lidze wybrali Rafała Murawskiego.
34-letni zawodnik mocnym akcentem rozpoczął wiosenne granie w lidze. W końcówce meczu z Koroną Kielce zdecydował się na rajd przez całe boisko, który zakończył się asystą przy bramce Adama Gyurcso. Jak się później okazało, to był gol na wagę trzech punktów i zwycięstwa 3:2. W tamtym spotkaniu Murawski dołożył także piękne trafienie własnego autorstwa.

Lider

Kapitan jest zresztą najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni jeśli chodzi o klasyfikację kanadyjską. W tym sezonie strzelił 4 gole, zaliczył 7 asyst oraz 3 kluczowe podania. To oznacza, że był zamieszany w 14 z 30 zdobytych przez granatowo-bordowych bramek w trwających rozgrywkach.

- To bardzo miła informacja, na pewno wraz z całym zespołem mu pogratulujemy tej nagrody - mówi trener, Czesław Michniewicz. - To też pośrednio wyróżnienie dla nas, dla sztabu szkoleniowego. To znaczy, że wykonaliśmy swoją pracę i Rafał jest dobrze przygotowany. Oczywiście marzymy, żeby takie "rajdy" z Koroną robił częściej, ale nie zawsze będzie to możliwe.

Motywacja dla całej drużyny

Murawski jeszcze kilka miesięcy temu nosił się z zamiarem dokończeniu tego sezonu, a potem albo zawieszenia butów na kołku, albo przeniesieniu się do Arki Gdynia. Ostatecznie o kolejny rok przedłużył swoją umowę z Pogonią, a ostatnie wyróżnienie pokazuje, że jeszcze długo może być niezastąpionym zawodnikiem Portowców.

- To pokazuje jak ważnym jest zawodnikiem dla tej drużyny i jak jest postrzegany w całej Polsce - mówi Michniewicz. - Często piłkarzy postrzega się przez pryzmat wieku i mało kto chce docenić 34-latka. W tym przypadku tak nie jest, a my też nie patrzymy w metrykę. To też jest bardzo istotne.