Koniec zamieszania. Pogoń w piątek zagra z Ruchem

Wydawało się, że Pogoń Szczecin dopiero w środę dowie się z kim zagra... w piątek, w pierwszej kolejce fazy play-off. Ostatecznie cała sytuacja została wyjaśniona już dzisiaj. Portowcy zmierzą się u siebie z Ruchem Chorzów.
Całe zamieszanie spowodował Polski Komitet Olimpijski, który w piątek po południu zawiesił karę odjęcia jednego punktu Lechii Gdańsk. Już sam moment ogłoszenia "wyroku" wzbudził spore kontrowersje (w sobotę rozegrano 30. kolejkę ekstraklasy), ale prawdziwy chaos opanował rozgrywki dopiero po zakończeniu wszystkich spotkań.

"Kabaret"

Nie wiadomo było bowiem, który zespół jako ósmy awansuje do grupy mistrzowskiej. Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Chorzów zgromadziły po 38 punktów, a dodatkowo legitymują się takim samym bilansem bramkowym, jak i bilansem spotkań bezpośrednich. W związku z tym, o przepustkach do "górnej" ósemki zadecydowała klasyfikacja fair-play. Pierwsze korki od szampanów strzeliły więc w Bielsku. Nikt nie był jednak pewny swego, ponieważ nadal nie wiadomo było, czy Trybunał Arbitrażowy utrzyma w mocy swoją decyzję.

Szkoleniowiec Ruchu - Waldemar Fornalik nie krył wzburzenia całą sytuacją i określił ją mianem kabaretu.

Lechia przyśpieszyła

Ostateczna decyzja miała zapaść dopiero w środę, ale temat udało się zamknąć już dzisiaj. Wszystko dzięki "sprawczyni" zamieszania - Lechii Gdańsk, która wycofała swoją apelację i z powrotem zgodziła się na odjęcie punktu. To oznacza, że po 30. kolejce także ma 38 punktów i po stworzeniu małej "tabelki" z udziałem gdańszczan, Ruchu oraz Podbeskidzia, do grupy mistrzowskiej wchodzą dwa pierwsze zespoły.

- Po konsultacji z ekspertami UEFA oraz respektując ich zalecenia skierowane do związku oraz klubu, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Lechia Gdańsk doszły do przekonania, iż dalsze prowadzenie sporu przed Trybunałem Arbitrażowym przy PKOL jest niecelowe. W ocenie Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz Prezesa Lechii Adam Mandziary piłkarskie rozstrzygnięcia winny zapadać na boisku, a nie w wyniku decyzji Trybunału Arbitrażowego. To walka na boisku i jej reguły powinny decydować o kolejności w tabeli - tak brzmi oświadczenie Lechii i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W piątek z Ruchem

Na rozstrzygnięcie całej sprawy czekali nie tylko w Chorzowie i Bielsku, ale także między innymi w Szczecinie. To Pogoń zagra w piątek u siebie z ósmą drużyną tabeli i dzisiaj już wiadomo, że na Twardowskiego przyjadą piłkarze Ruchu.

Będzie to świetna okazja do rewanżu za niedawną porażkę z "Niebieskimi", którzy po kuriozalnym i bardzo emocjonującym spotkaniu, wygrali w Szczecinie 3:2.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CADI184 Zdjęcie Adidas Piłka nożna ACE Glider AO3413 Zdjęcie Adidas PIŁKA NOŻNA X GLIDER 5 S90191
Adidas Niemcy piłka CADI184 Adidas Piłka nożna ACE Glid... Adidas PIŁKA NOŻNA X GLIDER...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info