Pogoń z licencją na grę w ekstraklasie. Jest jednak nadzór finansowy

W czwartek i piątek miało miejsce posiedzenie komisji PZPN do spraw licencji klubowych. Pogoń nie miała się czego obawiać i licencję dostała.
Komisja była w tym roku wyjątkowo łaskawa, ponieważ licencję otrzymały wszystkie kluby, które aktualnie występują na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Na posiedzeniu nie były jeszcze rozpatrywane wnioski beniaminków (Arka Gdynia i prawdopodobnie Wisła Płock), ale te drużyny także mogą spać spokojnie.

Pogoń otrzymała licencję nie tylko na grę w ekstraklasie, ale może także bez przeszkód występować w rozgrywkach europejskich (Liga Mistrzów, Liga Europy). Niestety portowcy z tej możliwości nie skorzystają, ponieważ na koniec sezonu nie zajmą miejsca premiowanego wojażami po kontynencie.

Szczeciński klub razem z Górnikiem Łęczna i Wisłą Kraków został też objęty specjalnym nadzorem finansowym. Wszystkie trzy kluby mają zawarte porozumienia ze swoimi pracownikami w sprawie spłacenia zaległości finansowych. Wszystkie muszą zostać uregulowane do 30 września 2016 roku.