Plan przygotowań Pogoni Szczecin

Już w poniedziałek Portowcy wrócą do zajęć. Drużyna Kazimierza Moskala zacznie przygotowania od wspólnego treningu, który rozpocznie się o g. 10.
Po pierwszym dniu treningów portowcy przez dwa dni przechodzić będą testy i badania. Sztab trenerski i medyczny sprawdzi m.in. wytrzymałość i szybkość piłkarzy po powrotach z urlopów. Do następnego wtorku włącznie drużyna będzie ćwiczyć w Szczecinie. W weekend zagra też pierwszy mecz kontrolny. W Gryfinie Portowcy zmierzą się z Energetykiem, który 11 czerwca zakończy sezon, a już wcześniej zapewnił sobie awans do IV ligi.

Od 22 czerwca do 2 lipca szczecinianie przebywać będą na zgrupowaniu we Wronkach. W tym czasie rozegrają dwa sparingi. Jeden z rywali jest już znany - będzie nim izraelski Hapoel Beer Szewa, z którym Pogoń grała kontrolnie 3 lata temu. Wtedy rywal okazał się lepszy i wygrał 3:2. Mecz odbędzie się w Opalenicy.

2 lipca drużyna wróci do Szczecina i po wolnym weekendzie rozpocznie kolejny etap przygotowań. Przez dwa tygodnie trenować będzie na swoich obiektach. W tym czasie planowany jest jeszcze jeden sparing. Sezon rozpocznie się dla Pogoni wyjazdowym spotkaniem z Wisłą Kraków. Dokładny termin meczu 1. kolejki nie jest jeszcze znany.

Plan przygotowań:

13 czerwca - początek przygotowań, pierwszy trening

14-15 czerwca - badania szybkościowe i wytrzymałościowe

16-21 czerwca - treningi na własnych obiektach

22 czerwca - 2 lipca - obóz we Wronkach

5 lipca - 15 lipca - treningi na własnych obiektach

16 lipca - start sezonu 2016/17

Plan sparingów:

18 czerwca - Energetyk Gryfino (g. 17, boisko w Gryfinie)

25 czerwca - rywal w trakcie ustalania

2 lipca - Hapoel Beer Szewa (g. 17.30, boisko w Opalenicy)

9 lipca - rywal w trakcie ustalania