Pogoń może wypożyczyć stopera do I ligi. 'Kadra nie ucierpi'

Od środy na testach w pierwszoligowym Chrobrym Głogów przebywa Sebastian Murawski.
22-letni obrońca w kadrze pierwszej drużyny jest od 2015 roku. Od tamtej pory rozegrał w ekstraklasie tylko osiem spotkań, ale był ważnym ogniwem zespołu. W minionym sezonie okazał się cenną alternatywą dla podstawowego duetu stoperów Jarosław Fojut - Jakub Czerwiński. Gdy pojawiał się na boisku nigdy nie zawodził, za co niezwykle cenił go ówczesny trener Czesław Michniewicz.

Aktualnie Sebastian Murawski jest sprawdzany w Chrobrym Głogów.

- Wypożyczenie na razie nie jest przesądzone. Na razie daliśmy zgodę, żeby pojechał tam na testy - mówi trener Kazimierz Moskal. - Jeśli Chrobry będzie chciał go na stałe, to nie będziemy robić problemów. Dla niego ważne jest, żeby mógł grać regularnie.

Kibice obawiają się jednak czy pozbycie się Murawskiego nie jest zbyt lekkomyślne i nie ograniczy pola manewru w momencie, gdy niezdolny do gry będzie któryś z dwójki podstawowych środkowych obrońców.

- Jest kilka opcji na rozwiązanie sytuacji w przypadku wypożyczenia. Możemy kogoś pozyskać, a poza tym jest kilku kandydatów do gry na stoperze. Do środka można przesunąć Mateusza Matrasa lub Sebastiana Rudola - tłumaczy Moskal.