Obrońca reprezentacji U-20 na testach w Pogoni. Zastąpi Czerwińskiego?

Od środy testy w pierwszym zespole Pogoni Szczecin przechodzić będzie Szymon Walczak. Piłkarz jest środkowym obrońcą, reprezentantem Polski do lat 20.
Walczak urodził się 4 sierpnia 1997 roku w Gryfinie. Jest środkowym obrońcą, może grać też na lewej stronie bloku defensywnego. Przez kilka ostatnich lat był zawodnikiem juniorskich zespołów 1. FC Koeln.

W poprzednim sezonie występował głównie w drużynie U-19. Wcześniej był też graczem m.in. juniorskich drużyn norweskiego Fyllingsdalen.

Tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego obrońca rozwiązał kontrakt z 1. FC Koeln i obecnie jest wolnym zawodnikiem.

Obrońca jest też juniorskim reprezentantem Polski. Występował m.in. w reprezentacji U-17, a obecnie jest powoływany do kadry do lat 20. Piłkarz wystąpił m.in. w dwóch ostatnich spotkaniach kadry ze Szwajcarią (2:2) i Niemcami (3:0).

Niebawem sztab szkoleniowy Pogoni podejmie decyzję co do przyszłości zawodnika. Trener Kazimierz Moskal potrzebuje następcy dla Jakuba Czerwińskiego, który 31 sierpnia przeniósł się za pół miliona euro do Legii Warszawa.