Kolejny dobry mecz Kudły. Pogoń w końcu ma pewnego bramkarza?

Dawid Kudła był najlepszym zawodnikiem portowców w niedzielnym meczu z Jagiellonią Białystok (0:0). To dla kibiców i sztabu szkoleniowego miła odmiana.
Do tej pory golkiperzy Pogoni byli z reguły negatywnymi bohaterami ligowych spotkań granatowo-bordowych w tym sezonie. Kazimierz Moskal sprawdził w boju już wszystkich bramkarzy (Dawida Kudłę, Jakuba Słowika i Adriana Hengera). Wydawało się, że nadszedł czas tego ostatniego (najmłodszego), ale w swoim drugim meczu złamał rękę.

Kolejną szansę dostał więc Kudła i ją wykorzystał. W obu meczach z Jagiellonią Białystok spisywał się między słupkami bardzo pewnie, a w niedzielę w zasadzie uratował szczecinian przed porażką. Zaliczył kilka efektownych interwencji (w drugiej połowie jakimś cudem sparował piłkę na słupek) i zebrał bardzo pochlebne recenzje. Chwalił go po meczu nawet trener Jagiellonii Michał Probierz.

- Gratuluję Dawidowi - mówił szkoleniowiec białostoczan. - Grał w mojej młodzieżowej drużynie Górnika Zabrze. Zatrzymał Jagiellonię i wybronił Pogoni mecz.

Kudle udało się zatrzymać najskuteczniejszą ofensywę w tym sezonie. Białostoczanie strzelili do tej po aż 21 goli. Pogoń dla porównania tylko 13.

- Cieszę się, że pomogłem drużynie, ale niestety nadal uciekają nam punkty. Znowu gramy dwie nierówne połowy. W drugiej na pewno lepsza była Jagiellonia - mówi 24-latek. - Remis trzeba szanować. Cieszy postawa defensywy, choć rywal i tak oddał mnóstwo strzałów i dośrodkowań. Głowy do góry, teraz jest przerwa na kadrę i czas na regenerację.

Zdjęcie LANKI ADIDAS X 15.2 FG S74672 Zdjęcie Lanki adidas X 15.3 SG B26993 Zdjęcie Lanki adidas X 16.3 FG S79483
LANKI ADIDAS X 15.2 FG S74672 Lanki adidas X 15.3 SG B26993 Lanki adidas X 16.3 FG S79483
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info