Nowy wymiar hiszpańskiej klątwy. Pekao Szczecin Open 2014 bez zapowiadanej "jedynki"

TENIS. Pablo Andujar, 48. tenisista rankingu ATP, wycofał się ze szczecińskiego turnieju. Oficjalnym powodem jest kontuzja łokcia, której zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego nabawił się podczas US Open.
Rzecz miała miejsce w czwartek 28 sierpnia. W spotkaniu II rundy Hiszpan mierzył się z Keiem Nishikorim i po dwóch przegranych setach (4:6, 1:6) zdecydował się na poddanie spotkania.

Od tamtej pory trwała walka z czasem. Andujar nie zdołał jednak wyleczyć kontuzjowanej ręki i dlatego do Szczecina ostatecznie nie przyjedzie. Miano turniejowej "jedynki" przejmie zatem drugi zawodnik z listy - Niemiec Jan-Lennard Struff, 78. tenisista globu.

24-letni zawodnik z Warstein również zameldował się w drugiej rundzie nowojorskiego turnieju i choć swój mecz dograł do końca, także pożegnał się z ostatnią wielkoszlemową imprezą roku (6:7, 4:6, 2:6 z Amerykaninem Johnem Isnerem).

Następnymi rozstawionymi graczami podczas Pekao Szczecin Open 2014 będą kolejno: Dustin Brown (Niemcy), Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan), Albert Montanes (Hiszpania), Andreas Beck (Niemcy), Pere Riba (Hiszpania), Facundo Arguello (Argentyna) i Marton Fucsovics (Węgry).

Wycofanie się Andujara sprawiło, że organizatorom szczecińskiego challengera zwolniła się dodatkowa "dzika karta". Ostatecznie zdecydowano się przyznać ją Chilijczykowi Christianowi Garinowi - 18-letniemu mistrzowi juniorskiego Rolanda Garrosa.

Pozostałe trzy przepustki przypadły w udziale Polakom - Grzegorzowi Panfilowi (ubiegłorocznemu ćwierćfinaliście), Kamilowi Majchrzakowi (nowej nadziei krajowego tenisa) i Rafałowi Teurerowi (szczecińskiemu zawodnikowi, który świetnie zaprezentował się na tegorocznych mistrzostwach Polski).

Początek turnieju głównego w poniedziałek 8 września. W sobotę oraz niedzielę na kortach przy al. Wojska Polskiego odbędą się eliminacje, w których weźmie udział aż 20 Polaków.