Nasi lekkoatleci z Torunia przywieźli pięć medali

W weekend w Toruniu rozegrano halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.
Sportowcy z województwa zachodniopomorskiego wywalczyli pięć krążków - dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

Zaczął Lisek

W pierwszym dniu zmagań (sobota), na podium stanęli Piotr Lisek (OSOT Szczecin) oraz Artur Ostrowski (Sporting Międzyzdroje). Ten pierwszy zajął trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce. Szczecinian nie błysnął oszałamiającą formą i skakanie zakończył na wysokości 5,50. Ostrowski wygrał natomiast bieg na 1500 metrów.

Medalowe 3 kilometry

W niedzielę nasi sportowy dorzucili trzy kolejne medale, wszystkie w biegach na dystansie 3 kilometrów. Wśród pań zdecydowanie najlepsza okazała się Renata Pliś (Maratonia Świnoujście), która metę przekroczyła z czasem 8.56,35. Przeszło pół minuty później bieg ukończyła z kolei Paulina Kaczyńska (Pomorze Stargard, 9.22,37), co i tak wystarczyło do zgarnięcia srebrnego medalu.

Drugie miejsce zajął też jej klubowy kolega, Damian Kabat. Bieg na 3 kilometry mężczyzn zaliczył z czasem 8.25,03.

Zmagania w Toruniu dla czołowych sportowców były przetarciem przed halowymi mistrzostwami świata w Portland. Pewny wyjazdu jest na razie Piotr Lisek.