Dwójka szczypiornistów Pogoni może powalczyć o wyjazd na igrzyska olimpijskie

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych - Talant Dujszebajew, ogłosił szeroką kadrę na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, które odbędą się latem w brazylijskim Rio de Janeiro.
Na liście znajduje się 28 nazwisk, w tym dwa zawodników na co dzień reprezentujących barwy Pogoni. To wypożyczony z Wisły Płock bramkarz Adam Morawski oraz lewy rozgrywający Łukasz Gierak. Obydwaj są jednymi z jaśniejszych punktów szczecińskiej drużyny, która notuje słaby sezon.

Debiuty za nimi

Jeśli "nasz" duet załapie się do ścisłej kadry, to ani dla Morawskiego, ani dla Gieraka nie będą to debiuty w reprezentacji. Do tej pory zbyt wiele w biało-czerwonych barwach nie grali (Gierak tylko dwa razy z Litwą), ale pierwsze przetarcie mają już za sobą.

Turniej kwalifikacyjny odbędzie się 8-10 kwietnia w położnej na granicy Gdańska i Sopotu hali Ergo Arena. Polacy zmierzą się ze Macedonią, Chile oraz Tunezją. Bilety do Rio zgarną dwie najlepsze ekipy.

Na razie liga

Zawodnicy Pogoni na razie myślami są jednak przy rozgrywkach ligowych. W sobotę zagrają ostatnie spotkanie rundy zasadniczej z przedostatnią w tabeli Stalą Mielec (wyjazd). Jeśli wygrają, a w innych meczach uśmiechnie się do nich szczęście, mają szansę rzutem na taśmę awansować do fazy play-off. A to będzie równoznaczne z zapewnieniem sobie utrzymania w Superlidze.