Rio 2016. Matkowski i Kubot poznali rywali w deblu

Reprezentanci Indii Rohan Bopanna i Leander Paes będą rywalami Marcina Matkowskiego (SKT Szczecin) i Łukasza Kubota w pierwszej rundzie turnieju deblowego w tenisie ziemnym w Rio de Janeiro.
To nie było udane losowanie biało-czerwonych, ponieważ Hindusi to niezwykle doświadczona para. Paes ma 43 lata, zawodowo gra od 1991 roku i jest na 55. miejscu w światowym rankingu deblowym.

Jego największe sukcesy to brązowy medal olimpijski podczas igrzysk w Atlancie w 1996 roku (gra pojedyncza). Jest również multimedalistą igrzysk azjatyckich oraz czterokrotnym zwycięzcą Wimbledonu (gra mieszana).

Bardzo dobrze zna się z Matkowskim. Grając razem wygrali w 2014 roku halowy turniej w Kuala Lumpur.

Rohan Bopanna jest młodszy (36 lat) i mniej utytułowany. Ostatnio świetnie radzi sobie jednak w parze z Rumunem Florinem Mergeą i jest na wysokim 15. miejscu w światowym rankinu. Rok temu ograli parę Matkowski - Nenad Zimonjić (Serbia) w finale turnieju w Madrycie.

Mecz odbędzie się w sobotę (6 sierpnia) około godz. 18.30 polskiego czasu. Zwycięzcy w drugiej rundzie zagrają z wygranym z pary Lukas Rosol/Radek Stepanek (Czechy) - Roberto Agut Bautista/David Ferrer (Hiszpania). Faworytami są ci drudzy, rozstawieni z numerem 8. Polacy ewentualne spotkanie drugiej rundy rozegrają w poniedziałek.

35-letni Matkowski urodził się w Barlinku. Reprezentuje barwy SKT Szczecin i jest ambasadorem naszego miasta. Aktualnie plasuje się na 27. miejscu w światowym rankingu deblistów. Największe sukcesy święcił w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem.