Rio 2016. Kolejne starty naszych sportowców. Matkowski walczy o ćwierćfinał

Kacper Ziemiński, Marcin Matkowski i Paweł Spisak. Za tych zachodniopomorskich sportowców w poniedziałek będą trzymać kciuki kibice w naszym regionie.
Wydarzenie dnia to z pewnością drugi mecz duetu Marcin Matkowski/Łukasz Kubot w turnieju deblowym. Polacy zaliczyli udane otwarcie igrzysk i w sobotę w dwóch setach uporali się z indyjską parą Leander Paes/Rohan Bopanna.

O godz. 20.30 (wszystkie godziny podajemy według czasu polskiego) biało-czerwoni powalczą o awans do ćwierćfinału z Davidem Ferrerem i Robertem Bautistą Augutem. Hiszpanie w pierwszej rundzie również nie mieli większych problemów i ograli Czechów (Radek Stepanek/Lukas Rosol) 2:0. Faworytami będą rywale rozstawieni w turnieju z numerem ósmym.

- Na naszym pierwszym meczu było bardzo dużo ludzi. To są moje czwarte igrzyska i to był największy tłum, jaki miałem na meczu deblowym we wszystkich występach olimpijskich - mówi Matkowski. - Jest duża grupa Polaków. Bardzo fajna atmosfera i mam nadzieję, że będzie tak dalej.

Ziemiński na start

W poniedziałek w Zatoce Gunabara rozpoczną się zmagania w żeglarskiej klasie Laser. Na dzisiaj zaplanowano dwa wyścigi (ok. godz. 18 i 19.25). Walkę o wymarzony medal zaczyna zawodnik SEJK Pogoń Szczecin Kacper Ziemiński.

Dla 25-latka to już trzeci olimpijski występ. W poprzednich dwóch nie spełnił swoich oczekiwań. Teraz chce zająć miejsce w czołówce, a najlepiej przywieźć z Brazylii wymarzony medal.

Spisak nadal walczy

Na godz. 15 zaplanowano trzeci dzień rywalizacji w wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Paweł Spisak (na koniu Banderasie) ze Skibna pod Koszalinem ma za sobą jeden przejazd. W próbie ujeżdżenia uzyskał 53,60 pkt. Aktualnie zajmuje 51. miejsce. Dzisiaj próba terenowa, we wtorek skoki przez przeszkody.

Także dzisiaj urodzona w Szczecinie pływaczka Katarzyna Baranowska (aktualnie trenuje w Gdańsku) około godz. 19 weźmie udział w eliminacjach na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.