Błękitni Stargard przegrali z Zagłębiem Lubin i odpadli z Pucharu Polski [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

11.08.2015, godzina 17:00

Błękitni Stargard Szczeciński

2 4
  • na ?ywo

• wtorek, 11 sierpnia 2015
  • 92. min.

Koniec meczu. Zagłębie wygrywa 4:2 i może cieszyć się z awansu do 1/8 finału Pucharu Polski. Błękitni zagrali dobry mecz, ale w tym upale byli słabsi fizycznie i tym przegrali.

• 91. min.

Po żółtej kartce dla Liśkiewicza i Papadopulosa.

• 90. min.

Zagłębie dobija Błękitnych. Kontra, którą wykończył Papadopulos.

• 89. min.

Franciszek Siwek z dystansu, ale bardzo niecelnie uderzył.

• 89. min.

Błękitni przesunęli nawet stopera - Tomasza Pustelnika - do ataku.

• 87. min.

Kazimierowicz z 20 m - trafia w poprzeczkę. Piłka wyszła w pole.

• 83. min.

Stargardzianie próbują zaatakować, ale nie komu rozegrać ich akcji. A nerwowe próby goście ładnie kasują.

• 80. min.

Szansa Błękitnych, ale Gutowski tylko trącił piłkę głową. Polacek ją złapał.

• 79. min.

Sebastian Inczewski za Bartosza Flisa w Błękitnych.

• 77. min.

Gooool dla Zagłębia. Znów Janus i znów strzał z dystansu po którym błąd popełnia Ufnal.

• 75. min.

Fadecki strzela celnie, po kontrze, ale wprost w bramkarza.

• 73. min.

Zmiana w Błękitnych. Michał Magnuski za strzelca obu bramek Radosława Wiśniewskiego.

• 71. min.

Gool dla Zagłębia. Zaraz po wznowieniu gry na strzał z dystansu zdecydował się Krzysztof Janus. Płasko, mocno i piłka wpadła przy słupku do siatki. Błąd bramkarza Błękitnych, który dziwnie interweniował i w sumie nic nie zrobił.

• 69. min.

Przerwa na picie. A przed nią - Liśkiewicz w ostatniej chwili zatrzymał piłkę wślizgiem i szybko ją wybił,.

• 68. min.

Dużo szczęścia gospodarzy. W obronie dwa bloki i wybicie piłki w pole.

• 66. min.

Zmiana w Zagłębiu. Michal Papadopulos za Jana Vlasko. Stokowiec próbuje uratować awans.

• 64. min.

Wiśniewski strzelał z pierwszej piłki, ale tym razem zdecydowanie za lekko i w środek bramki.

• 62. min.

Wolny dla Błękitnych. Uderzył Fadecki, Polacek z małymi problemami złapał piłkę.

• 59. min.

Zmiana w Błękitnych: pomocnik Patryk Bednarski za napastnika Roberta Gajdę.

• 57. min.

Zółta kartka dla Tosika. Sprawdzał szew koszulki Flisa.

• 57. min.

Goście domagali się karnego, bo uważali, że Liśkiewicz blokując strzał zatrzymał ją ręką. Sędzia szybko pokazał, by drużyny grały dalej

• 54. min.

Gooooooooooooooooooooool dla Błękitnych. Ależ odpowiedź gospodarzy. Atak prawą stroną, Gajda odegrał do Wiśniewskiego, a ten płaskim strzałem z 8 metrów pokonał Polacka. Drugi gol Radosława Wiśniewskiego.

• 52. min.

Goooool dla Zagłębia. Goście pracowali na bramkę od początku i skopiowali akcję gospodarzy. Z prawego skrzydła zgrał Woźniak, a nogę dostawił Sobków.

• 50. min.

Zbozień z 14 m mocno uderzył, ale na szczęście Błękitnych - w sam środek bramki.

• 49. min.

Vlasko wbiegł w pole karne, dobrze przyjął piłkę, odwrócił się, ale jego strzał został zablokowany przez Pustelnika.

• 48. min.

Koledzy chyba zapominają, że Robert Gajda już dawno po "dwudziestce" i często próbują mu dogrywać piłki na obieg. Napastnik nie zawsze sobie z tym radzi.

• 46. min.

Początek II połowy

• 46. min.

Zmiany w Zagłębiu: Kubicki i Janus za Boneckiego i Błąda.

• 45. min. + 2

Przerwa w Stargardzie

• 45. min. + 1

Wawszczyk fatalnie dośrodkował z rzutu wolnego w okolicach pola karnego.

• 45. min.

Ufnal broni strzał Zbozienia.

• 44. min.

Zbozień wrzuca, ale do nikogo. Zagłębie zamknęło Błękitnych na ich połowie.

• 40. min.

Zagłębie przycisnęło. Błąd do Sobkówa, ale trochę za mocno i piłka opuściła boisko.

• 38. min.

Żółta dla Woźniaka. Wyciął Wawszczyka przy wyprowadzaniu akcji.

• 32. min.

Zagłębie odzyskało rytm gry. 2-3 kolejna akcje lewym skrzydłem. Teraz z rzutu wolnego dośrodkował Błąd, ale trafił w najbliżej ustawionego obrońcę, który nogami wybił piłkę daleko.

• 30. min.

Akcja gospodarzy w polu karnym Zagłębia. Pada na murawę Wiśniewski, ale sędzia nakazał grać dalej.

• 28. min.

Błąd na spalonym. Gospodarze nabrali ochoty na kolejne bramki, nie cofnęli się.

• 26. min.

gramy dalej

• 25. min.

Zespoły jeszcze nie wznowiły gry, bo sędzia zarządził przerwę na picie. Czy Błękitni w jakiś specjalny sposób uczcili zdobycie bramki?

• 24. min.

Goooooooooooooooooooooooool dla Błękitnych. Świetna kontra. Gajda do Fadeckiego, ten mocno wbił piłkę na 5. metr, a tam nogę dostawił Radosław Wiśniewski. Bramkarz bez szans

• 22. min.

Kontra Zagłębia. Podanie za plecy obrońców do Woźniaka, ale ten przyjmując piłkę pomógł sobie ręką

• 19. min.

Kolejna próba Błąda. Tym razem z 22 m, celnie, ale w ręce Ufnala.

• 18. min.

Odpowiedź stargardzian. Podanie na wolną strefę do Wiśniewskiego, ale skrzydłowy nie zdecydował się na strzał z ostrego kąta, tylko szukał Gajdy. Guldan wyjaśnił akcję.

• 18. min.

Błękitni zatrzymali kontrę Woźniaka, ale do wolnej piłki doskoczył Błąd. Jego strzał z 30 m - niecelny.

• 17. min.

Aura trochę się zlitowała nad zespołami, bo chmury przysłoniły słońce.

• 15. min.

Ufnal łapie dośrodkowanie Błąda do Sobkówa.

• 13. min.

Dużo gry w środkowej strefie boiska. Bez ciekawych akcji.

• 5. min.

żółta dla Zbozienia, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Fadeckiego. To mogła być bramkowa okazja.

• 5. min.

Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Na drugim słupku obrona nie upilnowała Jacha, ale jego główka była prosto w ręce Ufnala.

• 3. min.

Wolny dla Błękitnych. Wawszczyk wrzucał, do główki doszedł Gutowski, ale strzelał niecelnie.

• 2. min.

Pierwsza dobra okazja dla Błękitnych. Gutowski wbiegł z lewego skrzydła w pole karne, nikt go nie atakował, ale źle dogrywał do Roberta Gajdy.

• 1. min.

Reguły spotkania identyczne do ligowych - przed meczem sędzia zaprosił trenerów do przywitania. Trener Piotr Stokowiec ubrany w spodenki i czerwone polo, trener Krzysztof Kapuściński na elegancko - błękitna koszula, czarne, długie spodnie.

• 1. min.

Gospodarze rozpoczynają I połowę

• Dziś Błękitni zagrają na... błękitno, za to gościom chyba za mało ciepła, bo ubrali czarny komplet.

• Zagłębie poważniej przemeblowane w porównaniu z ostatnim meczem ligowym (0:1 z Termaliką) - tylko 4 zawodników z wyjściowego składu utrzymało miejsce w składzie.

• W składzie Błękitnych brakuje kontuzjowanych Patryka Baranowskiego i Piotra Wojtasiaka.

• Sędzią głównym będzie Tomasz Białek (Drezdenko). Asystenci: Dariusz Ignatowski, Adam Kupsik.

• Skład Zagłębia Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Damian Zbozień, Arkadiusz Woźniak, Jakub Tosik, Sebastian Bonecki, Jan Vlasko, Adrian Błąd, Eryk Sobków. W rezerwie: Konrad Forenc, Jarosław Kubicki, Maciej Kowalski-Haberek, Filip Jagiełło, Karol Żmijewski, Krzysztof Janus, Michal Papadopulos.

• Skład Błękitnych Stargard: Marek Ufnal - Franciszek Siwek, Tomasz Pustelnik, Maciej Liśkiewicz, Ariel Wawszczyk, Wojciech Fadecki, Maciej Kazimierowicz, Bartosz Flis, Rafał Gutowski, Robert Gajda, Radosław Wiśniewski. W rezerwie: Jakub Kosiorek, Patryk Bednarski, Bartłomiej Zdunek, Sebastian Inczewski, Michał Magnuski, Maciej Więcek, Filip Łaźniowski.

• Zespoły już na rozgrzewce. Zbyt intensywna nie może być, bo piłkarzom zabraknie sił na mecz.

• W Stargardzie 35 stopni w cieniu. Boisko z żadnej ze stron nie jest osłonięte.